Wszystkich fanów klocków lego i programowania (od 7 – 15 lat) zapraszamy na profesjonalne, semestralne WARSZTATY Z LEGOROBOTYKI do Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w formie 2,5 godzinnych spotkań w godz.od 17.30-20.00 przez okres 6 miesięcy, od września 2016- do lutego 2017.
Warsztaty prowadzone są w trzech kategoriach wiekowych: grupy 7-8 lat (podstawy programowania), grupy 9-12 lat (programowanie rozszerzone), grupy gimnazjalne 13-15 lat – programowanie zaawansowane.

Podczas warsztatów uczniowie mają możliwość przeżywania przygody z nauką programowania wprost na wyciągniecie ręki. Zgodnie z autorskim programem zajęć, prowadzonym pod okiem doświadczonych trenerów (programistów, inżynierów robotyki i informatyki) kadeci Robomanii poznają od podstaw sztukę projektowania, konstruowania oraz programowania robotów LEGO.
Uczą się krok po kroku tworzenia algorytmów sterowania, wykorzystania funkcji silników, czujników i serwomotorów. W formie doskonałej zabawy edukacyjnej poznają tajniki technologii przyszłości, przy udziale najbardziej zaawansowanych, w pełni programowalnych, zestawów klocków LEGOMindstorms EV3. Z klocków tych w rękach uczniów powstają niesamowite, poruszające się, sterowane za pomocą pilota, smartfona lub tableta, zaprogramowane konstrukcje.

Uczniowie podczas zajęć uczestniczą w walkach robotów SUMO, wyścigach Speedbotów, budują Robodrukarkę, Roborękę, Robodźwiga, Walle-go, Minotauro-bota szukającego wyjścia z labiryntu oraz wiele innych, równie niesamowitych robotów, także tych własnego pomysłu.
Pod okiem trenera „Robomaniacy” tworzą własne, nowatorskie, programy do sterowania robotami.
Regularnie odbywane zajęcia, gwarantują uczniom intensywny rozwój predyspozycji i kompetencji technicznych, rozwijają zdolność logicznego i twórczego myślenia, kształtują zainteresowania w sposób odpowiedni, by w przyszłości wybrać naukę, na najbardziej popularnych kierunkach studiów technicznych.
Dzięki doświadczonej i wykwalifikowanej kadrze Robomania oferuje naukę programowania na profesjonalnym poziomie zaawansowania. A dzięki pasji kreuje niepowtarzalne konstrukcje i przekazuje dzieciom niezbędną wiedzę w najbardziej przyswajalnej formie.

A dla najlepszych „Robomaniaków” przygotowaliśmy GIGANTYCZNĄ NIESPODZIANKĘ – udział w drużynie, startującej corocznie w Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotic Tournament odbywającym się w Rybniku, pod patronatem Wojewody Śląskiego, Prezydenta Miasta Rybnik oraz Kuratorium Oświaty.

Kochasz nowe technologie, fascynuje cię świat robotów, chciałbyś zostać inżynierem przyszłości?
Odwiedź nas koniecznie na stronie internetowej lub na facebooku -profil Robo Maniak.
Miesięczny koszt warsztatów: 100zł.
Prowadzimy nabór do grup wrześniowych! Grupy max.12 osobowe, liczba miejsc ograniczona.
Formularz zapisowy dostępny jest  TUTAJ
Kontakt pod numerem infolinii 730999823.