Tym razem to już ostatni koncert w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Dlatego będzie z przytupem!

Zespół Caryna został założony w 2008 roku z inicjatywy Łukasza Nowaka – autora tekstów większości piosenek, od lat aktywnie działającego w nurcie piosenki studenckiej. Caryna czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych: folku, bossanovy, coutry, reggae, rocka oraz ballady.

Skład Grupy tworzą obecnie: Łukasz Nowak, Adam Marańda – znakomity skrzypek – człowiek orkiestra, Maciej Kłys – basista znakomicie odnajdujący się również w tzw. ciężkim brzmieniu, Piotr Kołsut – świetny fingerstyle’owiec, znany ze swojej wcześniej działalności w zespole Przejście oraz Kamil Kaźmierczak – perkusista a także muzyk i współzałożyciel projektu folkowego Oreada.

Zespół ma już za sobą10-lecie istnienia. Zagrał w Polsce i za granicą wiele koncertów. Na krajowych scenach występował m.in. przed Grupą Kombi, Raz Dwa Trzy, Elektryczne Gitary, grał koncerty z Jacekiem Kleyffem, bałkańską gwiazdą rocka Bajaga i Instruktori oraz wieloma innymi znaczącymi zespołami z Polski i Europy.

Profesjonalizm muzyków w połączeniu z ich niezwykłymi osobowościami scenicznymi gwarantuje najwyższy poziom artystyczny każdego koncertu. Świadczą o tym dziesiątki występów zarówno na małych jak i wielkich prestiżowych scenach w całej Polsce. Każdy koncert Caryny to przedstawienie muzyczne które na długo zapada w pamięć.

WSTĘP WOLNY!!!
Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Katowice Marcin Krupa
Patronat Medialny TVP3 Katowice i Radio Katowice
ZAPRASZAMY!!!