Zapraszamy na festyn na zakończenie wakacji!

Młodszych i starszych mieszkańców Bogucic zapraszamy na integracyjny Festyn Rodzinny organizowany na zakończenie wakacji W programie liczne atrakcje i animacje dla dzieci, kreatywne warsztaty dla rodzin, spektakl muzyczny oraz niezwykły pokaz kulinarny! Dla zgłodniałych: chłodnik litewski!

PARKOWY ROZKŁAD JAZDY:

15:00 – 16:00 „Wibracje na koniec lata – podążaj za marzeniami” Klaudia Lewandowska. Koncert dla dzieci/ interaktywny spektakl muzyczny. Przedstawienie z muzyką na żywo, stworzone na podstawie autorskiego scenariusza, inspirowanego bajkami oraz literaturą dziecięcą. To historia Zosi, mieszkającej w krainie, w której przestało świecić słońce. Dziewczynka postanawia dowiedzieć się dlaczego i sprawić, by słońce znowu zajaśniało. Pomoże jej w tym napotkane tajemnicze stworzenie oraz wszystkie dzieciaki!

16:00 – 19:00 Animacyjna Strefa Bajtla, a w niej magiczny dmuchaniec, gry, zabawy i konkursy, malowanie twarzy, kuglarz i inne niespodzianki. Dla uczestników drobne upominki! O roześmiane buźki dzieci dba Lufcik na Korbkę.

17:00 – 18:00 Niebanalny pokaz kulinarny z Vegeneratem Biegowym czyli Przemkiem Ignaszewskim! Biegacz, którego na Facebooku obserwuje 60 tyś. osób. Gdyby ktoś potrzebował posłuchać zwierzeń szaleńca, który przeszedł drogę od grubasa do ultrasa, chętnie opowie. Jeśli ktoś szuka inspiracji biegowej i kulinarnej, chętnie się podzieli. Nie będzie to wiedza książkowa, lecz część jego życia, które nie zawsze bywa takie jakby chciał. Dążąc do celu musimy być gotowi na wszystkie zwroty akcji i zdecydowani na przyjęcie sporej dawki szalonych pomysłów

18:00 – 19:00 Koncert w wykonaniu duetu: Tomasz Grzyb & Irmina Barczewska-Garus

Zielona WARSZTATOWNIA (czynna od 16:00 do 18:00) – to plenerowe stanowiska rozlokowane w międzydrzewnej przestrzeni Parku Boguckiego, na których będziecie mogli wziąć udział w kreatywnych i baaaardzo zielonych warsztatach. Zobaczcie co Was czeka!

Uwaga – liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: 32 203 05 17, wewn. 2.

 • LEŚNE OBRAZY – warsztaty tworzenia żywych obrazów z zielonych roślin (sukulentów, mchu, itp.) w drewnianej oprawie. W tę magiczną zieloną przestrzeń zaprowadzi Was Iga Wilczyńska.
 • EKO KOSMETYKI – czyli warsztat domowego SPA prowadzony przez czarodziejkę Alicję z Krainy Dziwów – Alicję Christ.
 • LEŚNE BARWIENIE WIEDŹMINKI – warsztaty barwienia tkanin / ubrań naturalnymi pigmentami (orzechem włoskim, nawłocią, henną, indygo, itp.). W prawdziwym glinianym kotle na żywym ogniu czarować będzie dla Was Ola Olof Nigbor (trzeba zabrać swoją odzież do barwienia: podkoszulki, t-shirty, torby bawełniane).
 • CHIROPTEROLOGIS – warsztaty budowania schronów dla nietoperzy – z okazji przypadającego 28 sierpnia Międzynarodowego Dnia Nietoperza. Swoją wiedzą służą pracownicy Nadleśnictwa Katowice, a buduje z Wami Michał Kaczmarek.
 • SKRZYDLATE HOTELE – warsztaty budowania domków dla zapylaczy, czyli jak kreatywnie zbudować drewniany hotel dla owadów. Inspiruje Joanna Strząbała.

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE:

 • Wystawa portretów w świetle UV autorstwa Kręgu Bogiń Miejskich
 • Wystawa szydełkowych dzieł Morskiej Owcy
 • Animacyjne EkoKalendarium
 • KwiatoWymiana (weź ze sobą kwiat, którym chcesz się wymienić)
 • Warsztaty tworzenia drapaków dla kotów – organizowane przez Program Aktywności Lokalnej Bogucice
 • Wegetariański Food Tent: degustacja chłodnika litewskiego
 • Wielka Dolewka Wody, czyli Nalewak Katowickich Wodociągów (zabierz ze sobą ulubiony kubek)

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Bogucice – moje miejsce na ziemi. Program aktywności lokalnej – II etap”. Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.1. Aktywna integracja dla poddziałania: 9.1.5. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.