AKTUALIZACJA 14.03:
W MDK nie przyjmujemy już ubrań i bielizny – przy ilości rzeczy od Was nie mamy miejsca na ich przechowywanie przed podaniem dalej. Ubrania można odwozić do magazynu na Grabowej 1 na Koszutce. Meble przyjmuje magazyn w Urzędzie Marszałkowskim.
I oczywiście pamiętajmy – to nie okazja do pozbycia się staroci, zanim oddasz coś na zbiórkę zastanów się, czy sam chciałbyś/chciałabyś zostać obdarowana taką rzeczą?

AKTUALIZACJA 11.03:

Punkt na Dworcu PKP bardzo prosi o szczotki do włosów (dla dzieci i dla dorosłych), grzebienie, gumki do włosów, nożyczki i obcinaczki do paznokci, wszelkiego rodzaju kremy – do rąk, do twarzy. Tych rzeczy praktycznie nie ma.
Pilnie potrzebne są także torby podróżne i walizki – kolejna kategoria rzeczy, których brakuje!

AKTUALIZACJA 08.03:

W punkcie na Młyńskiej brakuje proszków i płynów do prania – wolontariusze muszą prać przynoszone ubrania – w dużej mierze są brudne! Pamiętajcie – pomoc to nie pozbycie się brudnych ciuchów. Pomagajmy z głową i empatią, nie dokładajmy pracy wolontariuszom! Proszki, płyny, a także jedzenie w słoiczkach, puszkach, wyciskane musy, rzeczy którymi można szybko zaspokoić głód i nadają się do długiego przechowywania – można przekazywać do nas lub na Młyńską.

AKTUALIZACJA: Mamy informację, że w tej chwili najważniejsze są rzeczy z IV i V grupy:

  • baterie, powerbanki i inne małe źródła energii
  • latarki z bateriami
  • leki przeciwbólowe
  • leki przeciwgorączkowe
  • leki na nadciśnienie
  • glukoza
  • niewykorzystane leki Z AKTUALNĄ DATĄ WAŻNOŚCI!
  • ogrzewacze do rąk
  • koce i koce termiczne

Pamiętajcie, że warto też wpłacić datek na sprawdzone organizacje zajmujące się dostarczaniem pomocy medycznej – oni najlepiej wiedzą, co jest potrzebne w szpitalach i organizują to na dużą skalę! Pomagajmy z głową!

UWAGA – zbieramy też rzeczy takie jak kredki, flamastry, bloki rysunkowe, kolorowanki – dla dzieciaków, żeby mogły się czymś zająć i oderwać od spraw, które nie powinny być udziałem żadnego dziecka.


W obu działach MDK „Bogucice-Zawodzie” w porozumieniu z Konsulatem Honorowym Ukrainy w Katowicach zostały uruchomione punkty zbiórki: odzieży, środków higieny osobistej, żywności długoterminowej, urządzeń elektrycznych i leków.Obecnie najbardziej potrzebne są: pasty i szczoteczki do zębów, szczotki, gumki i wsuwki, podpaski, tampony, mydła, żele, dezodoranty, środki do prania odzieży, bielizna, ubranka dziecięce.

Punkty na Markiefki 44A i Marcinkowskiego 13A przyjmują dary w godzinach: 9:00 – 19:00., od poniedziałku do piątku.

Prosimy w miarę możliwości o osobne zapakowanie drobiazgów (leki z lekami, baterie z bateriami etc), to pomaga w segregacji i przekazywaniu darów.