Grasz w gry fabularne i brakuje Ci graczy, albo miejsca na sesje w Katowicach?

Koniecznie wpadnij do nas na „Lochy, Drachy i Beboki”!

Jak to działa?

Od dzisiaj do 22 kwietnia Mistrzowie Gry mogą zgłaszać swoje sesje za pomocą tego formularza:

https://forms.gle/dshGSGE74quLoJka7

23 kwietnia opublikujemy listę dostępnych sesji RPG, a każdy chętny będzie mógł się na nie zapisać dzwoniąc do działu MDK na Zawodziu (32 255 32 44) , pisząc do nas na FB lub przychodząc na Marcinkowskiego 13a.

14 maja zbierzemy się w MDK Bogucice-Zawodzie, w dziale na Zawodziu, przy ulicy Marcinkowskiego 13a o godzinie 11:00, gdzie będą już czekały przygotowane do gry stoły.

Zapraszamy zarówno doświadczonych, jak i początkujących graczy. Na plakacie prezentującym listę dostępnych rozgrywek pojawią się specjalne oznaczenia sesji, które skierowane są do osób zaczynających swoją przygodę z grami fabularnymi oraz próg wiekowy dla oczekiwanych przez Mistrza Gry graczy.

Czym są gry RPG (role playing games), nazywane też grami fabularnymi? To towarzyska aktywność, polegająca na narracyjnym rozgrywaniu fikcyjnych wydarzeń, gdzie gracze wcielają się w wymyślonych bohaterów, przeżywających swoje przygody i realizujących swoje cele. Mistrz Gry jest osobą, która opisuje graczom świat przedstawiony i mające miejsce w trakcie rozgrywki wydarzenia oraz odgrywa postaci drugoplanowe. Gracze, odgrywający swoich bohaterów reagują na to na bieżąco, opisując ich działania i improwizując odbywane przez nich dialogi.