Miejski Dom Kultury „Bogucice – Zawodzie” to samorządowa Instytucja kultury, której misją jest podejmowanie działań mających na celu:

– rozpoznawanie i rozbudzanie zainteresowań i potrzeb kulturalnych,
– przygotowanie do odbioru i tworzenia wartości kulturalnej,
– kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Proponujemy uczestnikom naszych zajęć rozwój poprzez zajęcia z dziedzin wychowania, edukacji i upowszechniania kultury. Działamy i organizujemy imprezy dla mieszkańców dwóch dzielnic: Bogucice i Zawodzie. Na chętnych, którzy chcą skorzystać z naszej oferty czeka młody, wykwalifikowany zespół instruktorów.

W roku szkolnym 2014-2015 w obu Działach MDK funkcjonowało ponad 65 kół zainteresowań o charakterze artystycznym, sportowym i interdyscyplinarnym – zespołów, sekcji, klubów i kół, skupiających ponad 1000 uczestników.

Uczestnicy naszych zajęć oprócz rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy, aktywnie i z powodzeniem uczestniczą w konkursach, przeglądach, zawodach – zdobywając dla MDK wysokie wyróżnienia. Zespoły artystyczne zaś prezentują swój dorobek na terenie miasta, regionu i kraju, a także uczestniczą w konkursach międzynarodowych.

Miejski Dom Kultury „Bogucice – Zawodzie” przy realizacji swoich planów i zamierzeń współpracuje z wieloma instytucjami kultury, związkami, stowarzyszeniami i placówkami kulturalno – oświatowymi.
Zostań wolontariuszem MDK „Bogucice – Zawodzie”

Jeśli masz dość siedzenia przed komputerem, chcesz robić coś wartościowego, wziąć życie w swoje ręce i poznać nowych ludzi, a przy tym dobrze się bawić jednocześnie zdobywając kwalifikacje – zgłoś się do nas!

Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Wolontariat w MDK Bogucice – Zawodzie

Co oferujemy?

– zdobywanie wśród lokalnej społeczności pomysłów na imprezy, sekcje itp.
– udział w organizacji naszych imprez,
– co więcej – INTEGRACJĘ w gronie WOLONTARIUSZY,
– UMOWĘ o wolontariat i REFERENCJE!
– prowadzenie zajęć z wymarzonego tematu!
– udział w dystrybucji materiałów promocyjnych i promowanie imprez w social mediach

Chcesz dowiedzieć się czego więcej o idei wolontariatu? Zapraszamy na stronę Centrum Wolontariatu