­

Najlepsi boguciccy uczniowie nagrodzeni

Przy okazji obchodów Urodzin Dzielnicy – jak co roku nagrodzeni zostali przez Radę Dzielnicy – Radę Jednostki Pomocniczej nr 13 Bogucice – najlepsi uczniowie bogucickich szkół.

Osiągnięcia sekcji skata

Zawodnicy naszej sekcji brali udział w III Hajduckim Turnieju Skata uświetniającym obchody chorzowskiego 100-lecia MDK Batory. Gratulujemy sportowego ducha!

Dyplom skat2

Sukces Zespołu Akordeonistów „Katowice-Kleofas” w Zebrzydowicach

3 maja br. Zespół Akordeonistów „Katowice-Kleofas” MDK „Bogucice-Zawodzie” oraz Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy „Zawodzianki” uczestniczyły w XXV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS” Euro-Folklor 2018, który odbył się w dniach  01.05. i 03.05.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach. W Przeglądzie udział wzięło 80 zespołów i kapel dziecięcych i dorosłych.  Jury w składzie: Przewodnicząca: prof.zw.dr hab. Krystyna Turek – etnomuzykolog,  członkowie: dr Magdalena Szyndler – etnomuzykolog, folklorysta, Karolina Małysz-Tulec –  choreograf, przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

W kategorii: „Zespoły z programem artystycznie opracowanym” I miejsce i nagrodę pieniężną zdobył Zespół Akordeonistów „Katowice-Kleofas”, który wystąpił z programem „Melodie Górnego Śląska” w opracowaniu muzycznym Stanisława Wodnickiego. Zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(zdjęcia ze strony www.gok.zebrzydowice.pl)

Zespół Akordeonistów „Katowice – Kleofas” w Chorzowskim Skansenie

1 maja br. w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie odbyły się „Śląskie Gody”, w których udział wzięły Zespoły z naszego MDK-u. Akordeoniści i Zawodzianki uczestniczyli w śląskim odpuście organizowanym przez Związek Górnośląski i Chorzowskie Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Chorzowa. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość uświetnienia obchodów odpustowych przez nasze Zespoły.

Kolejny sukces naszego Akordeonisty

21 lutego br. na Ligocie odbył się X Wojewódzki Festiwal Młodych Wirtuozów im. Bolesława Szabelskiego „Ligoton 2018” organizowany przez Miejski Dom Kultury „Ligota”. Festiwal objęty był honorowym patronatem Wojewody Śląskiego i Prezydenta Miasta Katowice. Zgłoszono 57 osób, a w dniu przesłuchań udział wzięło 51 wykonawców. Jury w składzie: Maciej Lipina – wokalista, gitarzysta, Magdalena Paluchowska – pianistka, przedstawiciel MDK „Ligota” oraz Grzegorz Płonka – wokalista, kompozytor, przedstawiciel MDK „Ligota”, miało ciężkie zadanie w wyborze Laureatów i przyznaniu nagród – poziom był bardzo wysoki. W kategorii akordeon Nagrodę zdobył Paweł Piotr Mocny, który po raz kolejny udowodnił swój talent gry na tym śląskim instrumencie. Należy wspomnieć, że Paweł to jeden z uczniów Stanisława Wodnickiego, znanego na Śląsku wirtuoza akordeonu, który w naszym MDK prowadzi od wielu lat Zespoły artystyczne i lekcje nauki gry na akordeonie. W konkursie wystąpił też młodszy, 7-letni, brat naszego Laureata. Uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

TUTAJ możecie Państwo zobaczyć Dyplomy z tegorocznego Ligotonu, zdobyte przez naszych Laureatów.

Awans drużyny skata sportowego „Ferdynand”

Szanowni Państwo!!!
Niezmiernie miło nam poinformować, że drużyna skata sportowego „Ferdynand” działająca przy naszym Domu Kultury awansowała do I Ligi rozgrywek Skata drużyn należących do Polskiego Związku Skata. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Chętnyh do gry zapraszamy na spotkania naszej sekcji.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych w Polanicy-Zdroju

W dniach 29 września – 1 października br. w Polanicy-Zdroju odbył się 18 Międzynarodowy Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska” organizowany przez Krajową Radę Spółdzielczą, Centrum Kultury i Promocji – Teatr Zdrojowy, Miasto Polanica-Zdrój i Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Festiwal zgromadził znakomite zespoły z całej Polski. W przeglądzie udział wziął również Zespół Akordeonistów „Katowice-Kleofas” Miejskiego Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” wspierany przez i reprezentujący Katowicką Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy „Zawodzianki”. Podczas Festiwalu za swoją działalność pedagogiczną oraz artystyczną został uhonorowany Szablą Burmistrza Wilanowa Stanisław Wodnicki, który jest kierownikiem artystycznym Zespołu Akordeonistów. Nasze Zespoły zdobyły wyróżnienia podczas Festiwalu i nagrodę rzeczową, ufundowaną przez Bank Spółdzielczy. Gorąco gratulujemy p. Wodnickiemu i Zespołom, życząc kolejnych sukcesów. Pani Prezes Krystynie Piaseckiej oraz Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej dziękujemy za umożliwienie Zespołom wyjazdu i udziału w Przeglądzie.

Kolejny sukces Stanisława Wodnickiego!

Kolejny sukces Stanisława Wodnickiego! Kierownik Zespołu Akordeonistów „Katowice-Kleofas” oraz Zespołu „Zawodzianki” zajął II miejsce w kategorii instrumentalistów na 51 Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania 2017” w Bukowinie Tatrzańskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Kolejny sukces Zespołu Działającego w MDK „Bogucice-Zawodzie”

W ostatni weekend odbyła się w Poraju w dniach 5-6 sierpnia XI Folkloriada Jurajska podczas której, po raz 9 odbył się Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych, który zgromadził bardzo dużo zespołów i kapel ludowych prezentujących folklor i tradycje ludowe. Jury konkursowe miało bardzo ciężkie zadanie, gdyż poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki. W przeglądzie udział wzięło pona 50 zespołów. Niezmiernie miło nam poinformować, że Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy „Zawodzianki”, działający w naszym Domu Kultury, w Dziale „Zawodzie”, zajął III miejsce, prezentując program o wysokim poziomie artystycznym, w którym znalazły się najpiękniejsze śląskie pieśni ludowe.

Gratulujemy serdecznie Zespołowi, a wszystkie chętne Panie, które chciałyby występować i śpiewać w „Zawodziankach” zapraszamy już od września do Działu „Zawodzie” gdzie Zespół w każdą środę sie spotyka i ćwiczy. Szczegóły na naszej stronie internetowej i pod numerem telefonu: 32/2553244. Zapraszamy.

Kolejny sukces Zespołu Akordeonistów

Szanowni Państwo !!!
Niezmiernie miło nam poinformować o kolejnym sukcesie Zespołu Akordeonistów „Katowice-Kleofas” MDK „Bogucice-Zawodzie”, który działa przy naszym Domu Kultury. Tym razem Zespół zdobył I miejsce podczas V edycji Festiwalu Muzycznego Artystów Nieprofesjonalnych „Na Klepisku 2017” w Katowicach, organizowanego przez Śląskie  Stowarzyszenie  Miłośników  Folkloru  w  Katowicach oraz  Miejski  Dom  Kultury  „Szopienice – Giszowiec  w  Katowicach, a który to Festiwal odbył się 25 czerwca br.  na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „BOLINA” w Katowicach -Janowie. Serdecznie gratulujemy naszym Artystom i kierownikowi artystycznemu Zespołu p. Stanisławowi Wodnickiemu i życzymy dalszych sukcesów.

 

Udział naszych Zespołów w Przeglądzie „Złoty Kłos 2017”

Podczas majówki, w dniu 3 maja br. Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy „Zawodzianki” oraz Kapela Ludowa Stanisława Wodnickiego działająca w ramach Zespołu Akordeonistów „Katowice-Kleofas” MDK „Bogucice-Zawodzie”, wzięły udział w XXIV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos 2017”, który odbył się w Zebrzydowicach. Duża liczba zespołów uczestniczących w części konkursowej sprawiła, że poziom był bardzo wysoki i Jury konkursowe miało ciężkie zadanie by wyłonić laureatów. Tym bardziej cieszy fakt, że nasz Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy „Zawodzianki” zdobył II miejsce w kategorii: zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych. Serdecznie gratulujemy.

Sukces naszego Instruktora

Szanowni Państwo
Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz Instruktor prowadzący zajęcia sekcji szachowej – Zbigniew Hurnik, jest współautorem książki pt. „Śląskie ciekawostki szachowe”. Wszyscy trzej autorzy: Jan Przewoźnik, Zbigniew Hurnik i Karol Pinkas to szachiści, mający na swoim koncie wiele sukcesów w indywidualnych i drużynowych rozgrywkach i mistrzostwach. We wspomnieniach skoncentrowali się na latach sześćdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i spojrzeli w swojej książce na życie szachowe z perspektywy klubu Startu Katowice, stąd też niekompletny obraz życia szachowego na Śląsku w tym okresie, który przedstawili w swojej publikacji. Mamy jednak nadzieję, że zainteresuje Państwa i będzie dobrą lekturą. Polecamy.

Nasi zdobywają „Kabareściaka”

1 kwietnia podczas II Wojewódzkiego Przeglądu Kabaretów Amatorskich „Kabareściak 2016” Jury konkursowe przyznało III miejsce i nagrodę kabaretowi „Ententa”, który działa w naszym Domu Kultury, w dziale „Bogucice”. Serdecznie gratulujemy!

Zawodziańscy Laureaci

Mamy zdolnych Wyróżnionych w konkursie!

Podczas akcji „Zima w Mieście 2016” trwającej w okresie od 15 do 26 lutego uczestnicy wykonali prace plastyczne na Konkurs na „Pocztówkę z wymarzonych ferii zimowych ze Sznupkiem”, promujący bezpieczne zachowanie podczas wypoczynku zimowego, a organizowany przez Komendę Miejską Policji w Katowicach, Urząd Miasta Katowice oraz Pałac Młodzieży w Katowicach. Trójka uczestników akcji została Wyróżniona w Konkursie i wzięła udział w uroczystym Finale Konkursu, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Gratulacje dla Wioletty Łaszewicz, Adama Mynarskiego i Wiktora Owsianego.

Się działo!

Stając w szranki z najbardziej obiecującymi młodymi kabaretami w II Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów „ŻARÓWKA” w Skawinie, Kabaret młodzieżowy „ENTENTA” zgarnął pierwszą nagrodę! Gratulujemy i jesteśmy z Was baaaardzo dumni!

Pierwszy sukces Teatrzyku Kukiełkowego „Baja”. W X Ogólnopolskich Prezentacjach Teatralnych Żywotów Świętych i Patronów „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II” zajął również I miejsce w kategorii dzieci. Teatrzyk przedstawił spektakl pt. „Koronka św. Antoniego”.

Liczymy na dalsze sukcesy na teatralnych deskach!

Kolejne zwycięstwo! 

Z radością zawiadamiamy, że zespoły ludowe MDK ,,Bogucice-Zawodzie’’ w Katowicach odniosły na 47. Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej (5-6 lipca) prawdziwy sukces, do czego na pewno przyczyniło się kierownictwo artystyczne Stanisława Wodnickiego. Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy ,,Zawodzianki’’ zdobył zaszczytne I miejsce, a Kapela Ludowa działająca w ramach Zespołu Akordeonistów Katowice-Kleofas: II miejsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gitarowy sukces

Kolejny sukces naszych młodych muzyków! Jesteśmy dumni z faktu, że na Wojewódzkim Konkursie Muzycznym ,,Estrada Młodych’’ w Siemianowicach Śląskich (22 marca 2014 roku) gitarzysta Robert Witański z sekcji Nauki gry na gitarze prowadzonej przez Pana Marcina Rączkę zdobył zaszczytne I miejsce. Robert wystąpi na Koncercie Laureatów, który odbędzie się 12 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia przy ul. Niedurnego 36 w Rudzie Śląskiej. Serdecznie zapraszamy!

Wielki sukces akordeonistów Katowice – Kleofas!

Miło nam poinformować, że na Wojewódzkim Konkursie Muzycznym ,,Estrada Młodych’’ w Siemianowicach Śląskich (22 marca 2014 roku) akordeoniści z klasy Stanisława Wodnickiego zebrali największe laury: Jerzyk Stolarczyk (I miejsce), Paweł Mocny (II miejsce), Marcin Sitkiewicz (III miejsce). Ponadto J. Stolarczyk został wytypowany do występu na Koncercie Laureatów, który odbędzie się 12 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia przy ul. Niedurnego 36 w Rudzie Śląskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close