­
  • _MG_5470

Nasi zdobywają „Kabareściaka”

1 kwietnia podczas II Wojewódzkiego Przeglądu Kabaretów Amatorskich „Kabareściak 2016” Jury konkursowe przyznało III miejsce i nagrodę kabaretowi „Ententa”, który działa w naszym Domu Kultury, w dziale „Bogucice”. Serdecznie gratulujemy!

  • 12321530_1058064450925702_4376689975899512848_n

Zawodziańscy Laureaci

Mamy zdolnych Wyróżnionych w konkursie!

Podczas akcji „Zima w Mieście 2016” trwającej w okresie od 15 do 26 lutego uczestnicy wykonali prace plastyczne na Konkurs na „Pocztówkę z wymarzonych ferii zimowych ze Sznupkiem”, promujący bezpieczne zachowanie podczas wypoczynku zimowego, a organizowany przez Komendę Miejską Policji w Katowicach, Urząd Miasta Katowice oraz Pałac Młodzieży w Katowicach. Trójka uczestników akcji została Wyróżniona w Konkursie i wzięła udział w uroczystym Finale Konkursu, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Gratulacje dla Wioletty Łaszewicz, Adama Mynarskiego i Wiktora Owsianego.

  • 1. się działo

Się działo!

Stając w szranki z najbardziej obiecującymi młodymi kabaretami w II Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów „ŻARÓWKA” w Skawinie, Kabaret młodzieżowy „ENTENTA” zgarnął pierwszą nagrodę! Gratulujemy i jesteśmy z Was baaaardzo dumni!

Pierwszy sukces Teatrzyku Kukiełkowego „Baja”. W X Ogólnopolskich Prezentacjach Teatralnych Żywotów Świętych i Patronów „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II” zajął również I miejsce w kategorii dzieci. Teatrzyk przedstawił spektakl pt. „Koronka św. Antoniego”.

Liczymy na dalsze sukcesy na teatralnych deskach!

  • 2. kolejne zwycięstwo

Kolejne zwycięstwo! 

Z radością zawiadamiamy, że zespoły ludowe MDK ,,Bogucice-Zawodzie’’ w Katowicach odniosły na 47. Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej (5-6 lipca) prawdziwy sukces, do czego na pewno przyczyniło się kierownictwo artystyczne Stanisława Wodnickiego. Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy ,,Zawodzianki’’ zdobył zaszczytne I miejsce, a Kapela Ludowa działająca w ramach Zespołu Akordeonistów Katowice-Kleofas: II miejsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
  • 3. gitarowy sukces

Gitarowy sukces

Kolejny sukces naszych młodych muzyków! Jesteśmy dumni z faktu, że na Wojewódzkim Konkursie Muzycznym ,,Estrada Młodych’’ w Siemianowicach Śląskich (22 marca 2014 roku) gitarzysta Robert Witański z sekcji Nauki gry na gitarze prowadzonej przez Pana Marcina Rączkę zdobył zaszczytne I miejsce. Robert wystąpi na Koncercie Laureatów, który odbędzie się 12 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia przy ul. Niedurnego 36 w Rudzie Śląskiej. Serdecznie zapraszamy!

  • 4.2. wielki sukces akordeonistów

Wielki sukces akordeonistów Katowice – Kleofas!

Miło nam poinformować, że na Wojewódzkim Konkursie Muzycznym ,,Estrada Młodych’’ w Siemianowicach Śląskich (22 marca 2014 roku) akordeoniści z klasy Stanisława Wodnickiego zebrali największe laury: Jerzyk Stolarczyk (I miejsce), Paweł Mocny (II miejsce), Marcin Sitkiewicz (III miejsce). Ponadto J. Stolarczyk został wytypowany do występu na Koncercie Laureatów, który odbędzie się 12 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia przy ul. Niedurnego 36 w Rudzie Śląskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ