Dyrektor MDK Bogucice-Zawodzie

Pełniąca obowiązki Dyrektora Miejskiego Domu Kultury, która jest mamą naszej ekipy i sprawia, że cała drużyna stanowi zgrany, dynamiczny i profesjonalny zespół. Sprawczyni dobrych zmian w MDKu, zwana jednak w środowisku „Żelazną Damą”. Kobieta z bogatym doświadczeniem, dla której działalność kulturalna to nie tylko praca, ale i ogromna pasja. Szanuje i kocha ludzi, a opiekuje się zwierzętami. W wolnych chwilach zapalony globtroter i tropiciel „obcych kultur”.

Urszula Nocoń

„DZIAŁ BOGUCICE”

Kierownik Działu „Bogucice”. Za młodu zdobyte doświadczenie w harcerstwie wykorzystuje niejednokrotnie w codziennych kontaktach personalnych czy zarządzaniu. Świetnie gra na gitarze oraz realizuje się wokalnie w jednym z zespołów MDK. Czy to koncert czy Dni Bogucic świetnie potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, koordynując, obserwując i kierując całą drużyną. Jak mówią inni nasz kierownik nawet denerwuje się ze stoickim spokojem. Jako gospodarz placówki tak się z nią zżył, że cała ekipa zbiera się na łóżko dla niego, aby nie tracił czasu na dojazdy do pracy.

Marcin Placek

Agnieszka Wyszyńska

Instruktor kulturalno – oświatowy. Na co dzień trudno ją dostrzec zza tłumu dzieciaków, które garną się do niej przy każdej okazji. Ma niekonwencjonalne spojrzenie na teatr, dlatego prowadzi teatrzyk kukiełkowy, więc jeżeli chcecie wybrać się rodzinnie na spektakl, to bądźcie pewni, że będzie to high level. Skrzętnie ukrywa swój talent wokalny. Niech was także nie zwiedzie jej posągowa twarz, gdyż Agnieszka odpowiada za „Kabareściaka”. Jeżeli natomiast komuś zrobi się słabo, to chętnie wykorzysta swoje „pigułowe” doświadczenie w niesieniu pierwszej pomocy. Jednym słowem jest niezastąpiona.

Joanna Strząbała

Instruktor ds. plastyki, którego wykuła w swoim tyglu artystycznym Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Asia tworzy artystyczny bałagan, który dla zwykłego zjadacza chleba zdawać się może krajobrazem po przejściu tornada, ale to tylko pozory, bo jest na co dzień bardzo poukładaną osobą. Podczas zajęć, które prowadzi, inspiruje dzieci do twórczego działania. Zaraża wszystkich pogodą ducha i poczuciem humoru, choć jako nowy pracownik w MDK nie dała się jeszcze poznać całkiem z tej strony.

Aleksandra Nigbor

Nowy pracownik w Dziale „Bogucice” na stanowisku Instruktora ds. plastyki (opis w budowie)

Sebastian Niemczycki

Nowy pracownik w Dziale „Bogucice” na stanowisku Instruktora kulturalno – oświatowego (opis w budowie)

„DZIAŁ ZAWODZIE”

Katarzyna Paradecka

Zaczynała karierę w MDK na stanowisku instruktora w dziale merytorycznym, by po przerwie wrócić na Bogucice jako specjalista ds. zarządzania projektami i współpracy międzysektorowej. Od lutego 2015 kieruje Działem „Zawodzie”. Łączy w sobie dwa żywioły – perfekcyjnej prokrastynatki lubiącej mieć wszystko poukładane i panującej nad artystycznym nieładem bałaganiary, której głowa pełna jest szalonych i nowatorskich pomysłów. Przyciąga swoją osobowością jak magnes i tylko patrzeć jak Centrum Nauki Kopernik umieści ją w swoich eksponatach. Jako lustrzane odbicie Ani z Zielonego Wzgórza w dość niekonwencjonalny sposób stara się animować zróżnicowaną społeczność Katowic.

Kamila Gallus

Instruktor kulturalno – oświatowy. Zawodowo – czarodziejka wszelkiej maści wstążek, koralików i sznurków, z których z największą łatwością stworzy biżuterię, kartkę świąteczną czy filcową torebkę. W kalejdoskopie kolorów szaleje z dzieciakami, a dorosłych niejednokrotnie zabija ćwieka podczas zajęć rękodzielniczych. Choinkę potrafi zrobić nawet z piórek, a złożone (wydawałoby się) aplikacje z papieru – ze zwykłego strzępu kartki. Najszerszy uśmiech MDKu. Zapalona rowerzystka, która na kole potrafi objechać pół Katowic, by poinformować miasto o tym, co kulturalnego dzieje się na Zawodziu.

 

Sandra Gocel

Instruktor ds. plastyki i grafik po warsztacie artystycznym, który zdobyła na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie. Pracuje w Dziale Zawodzie, gdzie zawsze fachowym i chłodnym okiem grafika spojrzy na każdą rzecz  i znajdzie rozwiązanie każdego problemu. Zawsze chętna do pomocy i jeżeli trzeba przygotuję w parę chwil odpowiedni plakat czy ulotkę. Pracowita jak pszczółka, jeżeli jest potrzebna to zawsze można ją znaleźć przy komputerze lub za kulisami sceny,  gdzie tworzy elementy scenografii. Bardzo dobrze dogaduje się ze starszym pokoleniem.

 

Bogusława Wazl

Nowy pracownik w Dziale „Zawodzie” na stanowisku instruktora kulturalno – oświatowego.

(opis w budowie)

 

Aleksandra Śmigielska

Nowy pracownik w Dziale „Zawodzie” na stanowisku instruktora kulturalno – oświatowego.

(opis w budowie)

 

KSIĘGOWOŚĆ I ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Beata Wrzeszcz

Dagmara Meus – Szlęk

Bożena Ciszewska

Ewelina Ostrowska

Krystian Utkowski

KADRY i SEKRETARIAT

Dagmara Meus – Szlęk

Nasz „office manager”, czyli po naszymu – kadrowa oraz zarządzająca administracją MDKu. Ma dostęp do tajemnej wiedzy na temat całej drużyny, czego zazdroszczą Jej nie tylko pozostali, ale także specsłużby. Niech jednak nie zmyli nikogo Jej wrodzona delikatność i wrażliwość, bo jak trzeba, to potrafi uderzyć pięścią w biurko. Dzięki Niej wiemy, kto kiedy pracuje, a kiedy urlopuje. A kiedy choruje i badań kontrolnych potrzebuje, to nasza Dagmara chętnie na nie pokieruje. Bez niej czulibyśmy się zagubieni.

Beata Kowalska

Jest zaprzeczeniem konwencjonalnego wizerunku sekretarki. To przez jej ręce przechodzi dokumentacja i korespondencja MDKu, wszelkiego rodzaju umowy, telefony oraz wszystkie sprawy świata zewnętrznego, dlatego jest najlepiej poinformowaną osobą w ekipie. Wspiera zespół zdrowym rozsądkiem i doświadczeniem, które przekładają się na proste rozwiązania nawet zawiłych problemów. Jak głosi hasło nad jej biurkiem: „ sprawy niemożliwe załatwia od ręki, a na cuda potrzebuje chwili”. W wolnej chwili „daje po garach”.

EKIPA TECHNICZNA I PRACOWNICY GOSPODARCZY

Małgorzata Guć

 Nikt sobie nie zdaje sprawy, ile pracy wkłada w to, by odwiedzający MDK mogli się delektować kulturą w czystej i pachnącej przestrzeni. Na co dzień zajmuje się sprzątaniem, czyszczeniem, myciem, odkurzaniem, praniem, podlewaniem, zamiataniem, plewieniem i chyba sam tylko Duch Święty wie czym jeszcze. Zawsze ze spokojem można jej powierzyć płaszcz, bo także obsługuje szatnię. A gdyby ktoś się potracił w labiryncie naszych korytarzy czy sal, to zawsze nasza Pani Małgosia służy pomocą. Jednym słowem wspaniała, miła i wesoła kobieta.

Katarzyna Moczko

 Nikt sobie nie zdaje sprawy, ile pracy wkłada w to, by odwiedzający MDK mogli się delektować kulturą w czystej i pachnącej przestrzeni. Na co dzień zajmuje się sprzątaniem, czyszczeniem, myciem, odkurzaniem, praniem, podlewaniem, zamiataniem, plewieniem i chyba sam tylko Duch Święty wie czym jeszcze. Zawsze ze spokojem można jej powierzyć płaszcz, bo także obsługuje szatnię. A gdyby ktoś się potracił w labiryncie naszych korytarzy czy sal, to zawsze służy pomocą. Jednym słowem wspaniała, miła i wesoła kobieta.

Katarzyna Smolczyk

Uśmiechnięta dusza dbająca na co dzień o czyste i pachnące pomieszczenia zawodziańskiego domu kultury. Perfekcyjna Pani Domu mogłaby u niej pobierać lekcje. Z resztą w ogóle mogłaby się przy niej schować. Z dokładnością do jednego nanometra dociera w najmroczniejsze zakamarki budynku, czyniąc go ciepłym, zadbanym i uporządkowanym. Wie, co w trawie piszczy. Posiada tajemną wiedzę na temat nieopisanych kluczy, wnętrz z nigdy nieotwieranymi drzwiami czy układu węzłów ciepłowniczych w wymiennikowni! Spisuje liczniki, składa scenę, wie, gdzie znajdują się zawory. Z prędkością światła opanowuje system działań przy technicznej organizacji imprez. Wie wszystko, jak na mózg operacyjny kulturalnej logistyki przystało!

Helena Pupczyk

Najdrobniejsza postać MDKu. Jej figura jest odwrotnie proporcjonalna do mocy przerobowych, jakie wykorzystuje podczas bieżących czynności związanych z dbaniem o porządek w dziale Zawodzie. W towarzystwie Kasi biega od progu do progu pozostawiając pracownie warsztatowe w stanie nadającym się do użytku przez kolejne sekcje artystyczne. Z magiczną siłą pozbywa się resztek plam po farbach, klejach i innych niezidentyfikowanych substancjach, znajdujących się w przedziwnych miejscach…. Na swojej zmianie zarządza kluczami i logistyką związaną z udostępnianiem sal instruktorom, w razie potrzeby podpowie, doradzi i zaprowadzi gdzie trzeba. Pozytywnie przeszła test organizacji dancingu zawodziańskiego co uczyniło ją pełnoprawnym członkiem naszej emdekowej rodzinki.

 

Piotr Smolczyk

Jak samo nazwisko wskazuje – małżonek Kasi. Człowiek od specsłużb technicznych. Jeśli trzeba przeniesie pół tony krzeseł nie rozwalając ich przy tym, rozłoży stoły w podkowę, albo inne ciekawe kształty, które akurat zażyczy sobie petent. Wyda klucze, pokieruje, zaprowadzi, zadba o front budynku i jego główne wejście. Wymieni żarówkę, przykręci gniazdko w ścianie, doświetli ogród, a nawet skosi trawę. Zdarza się, że i imprezę nagłośni. Dba o wszystkie śrubokręty, młoty i inne wiertarki znajdujące się w budynku, segreguje i odkłada w odpowiednie miejsce, by użyć ich potem bez problemu w stosownym momencie. Wspina się na strych i antresole, po czym obdarza merytorycznych znalezionymi tam skarbami, a propozycjami naprawy czegokolwiek sypie, jak asami z rękawa, bo czego się w końcu spodziewać w budynku z ponad 100 – letnią historią…

Krzysztof Biesiadecki

Złota rączka ze sportową karierą w tle. Zawodowy zapaśnik, wielokrotny Mistrz Śląska oraz Mistrz Polski. Wiemy, że z Krzysztofem nic nam nie grozi, dlatego nie zatrudniamy dodatkowo ochrony. Jeśli tylko nie próbuje nikogo namówić do sparingu, zajmuje się prowadzeniem emocjonujących rozmów z wkrętarko – wiertarkami lub szlifierkami kątowymi, bo te służą mu na co dzień do realizacji drobnych napraw i remontów naszego wiekowego budynku. Ponadto wspólnie z Piotrem zarządza układem stołów i krzeseł, przygotowuje sale do ich pierwotnej roli, dba również o porządek w ogrodzie. Potrafi odkryć niezidentyfikowane przedmioty, w miejscach, o których do tej pory nikt nie miał pojęcia. Często sprawdza się również jako artysta, pomagając w przygotowywaniu różnorakich przedmiotów do warsztatów rękodzielniczych. Prywatnie – najdumniejszy tata świata.

Włodzimierz Pupczyk

To członek naszej  ekipy od zadań specjalnych. Konserwator i rzemieślnik, którzy w pocie czoła uwija się, by wszystko działało i nie zgrzytało. Zawsze ma mnóstwo roboty nawet wtedy, gdy światła na scenie gasną. Dzięki niemu nasz DOM wygląda wspaniale i funkcjonuje bez zarzutu. Często go nie widać, a robota zrobiona na glanc, bo chociaż to człowiek o niskim wzroście to jednak jest ogromny poprzez swoją pracę, talent i życzliwość.

Janusz Brańka

To członek naszej  ekipy od zadań specjalnych. Konserwator i rzemieślnik, którzy w pocie czoła uwija się, by wszystko działało i było na swoim miejscu. Zawsze ma mnóstwo roboty nawet wtedy, gdy światła na scenie gasną. Dzięki niemu nasz DOM wygląda wspaniale i funkcjonuje bez zarzutu. Często go nie widać, a robota zrobiona na glanc, bo chociaż to człowiek o niskim wzroście to jednak jest ogromny poprzez swoją pracę i talent.

SAMODZIELNE STANOWISKA

Justyna Respondek – Muc

Nasz mały, wielki tytan pracy, instruktor ds. plastyki i grafik, spod ręki którego wychodzą plakaty, przyciągające swoją atrakcyjnością do udziału w emdekowych imprezach sporo uczestników. Ma prawdopodobnie pozaziemskie korzenie, gdyż nikt nie ma pojęcia skąd bierze tyle energii. Dodatkowo potrafi czytać w myślach, bo zawsze zrobi to, o czym ktoś jeszcze nawet nie pomyślał. Zakochana w mocnej, czarnej kawie i kotach wszelkiej maści. W wolnych chwilach maluje w oparach chemicznych, a dłonie, ubrudzone farbą, zmywa rozpuszczalnikami. Wszystko potrafi wykonać na cito i mamy nadzieję, że w takim dokładnie tempie wróci do nas po urlopie macierzyńskim.

Michał Kaczmarek

Specjalista ds. zarządzania projektami i współpracy międzysektorowej, który zawsze prawdę ci powie i to w sposób, którego nigdy byś się nie spodziewał. Specjalista od komputerów. Potrafi także połączyć kilka kabelków w logiczną całość i sprawić, że wszystko zagra. Nasz zawodziański DJ, wodzirej i konferansjer. Mistrz ciętej riposty z angielskim poczuciem humoru, który na scenie czuje się jak ryba w wodzie.