1 kwietnia br. w Dziale „Bogucice” odbył się II Wojewódzki Przegląd Kabaretów Amatorskich „Kabareściak 2016”. Dwa kabarety w grupie dziecięcej oraz sześć w kategorii dorośli stanęło do walki o podium i nagrody. Jury oceniło walory artystyczne, formę oraz wykonanie prezentacji. Przegląd objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy. Przyznano także idywidualne wyróżnienia za kreację aktorską, osobom, które wyróżniły się szczególnie swoim talentem. Jury w składzie: Jarosław Cyba – Przewodniczący, frontman Kabaretu DNO, Katarzyna Jeruszka – reprezentująca Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach i Urszula Nocoń – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach przyznało następujące nagrody:

Kategoria DZIECI:

II miejsce: grupa „Nic Na Serio” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie, Wyróżnienie: Kabaret „TEN” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jastrzębiu Zdroju. Wyróżnienie za kreację aktorską: Jagoda Lubujańska, Aleksandra Korzec, Maja Jedruch.

Kategoria DOROŚLI:

I miejsce: ex equo:  Kabaret „Nomen Omen” z Pawłowa i Kabaret „Trąba zza słonia” z Katowic, II miejsce: „One Mysz Show” (Piotr Myszor) z Katowic, III miejsce: Kabaret młodzieżowy „Ententa” z Katowic, Wyróżnienie: ex equo: Kabaret „YROŻ” z Żor oraz Duet „Orion” z Dąbrowy Górniczej, Wyróżnienie za kreację aktorską: Katarzyna Wąs.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!!!