MDK „Bogucice-Zawodzie”, dział „Zawodzie”, zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskich Prezentacjach Teatralnych Żywotów Świętych i Patronów – w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II.

To wyjątkowy przegląd w którym można się przyjrzeć wielkim postaciom świętych – ludzi heroicznych, którzy doświadczyli niezwykłej łaski pokonania własnych słabości i poświęcili swe życie Bogu i ludziom. Wierzymy, że temat może być inspiracją dla twórców spektaklu i widzów, może ożywiać w nas potrzebę czynienia dobra i uświęcenia poprzez służbę dla innych.

Inspiracją prezentacji były średniowieczne widowiska – misteria i mirakle, do dziś obecne w polskich szopkach i misteriach pasyjnych. Zainspirowała nas także postać Św. Jana Pawła II, w młodości związanego z amatorską twórczością teatralną, który odszedł 12 lat temu. Jest on wciąż bliskim wzorem do naśladowania i uczy, że każdy z nas może zostać świętym.

Życząc tego nam wszystkim, zachęcamy twórców do wzięcia udziału w tym jedynym w swoim rodzaju przeglądzie teatralnym.

Zapraszamy zespoły w wieku od przedszkolnego do dojrzałego o zgłaszanie się do 25.10.2017 r. Prezentacje odbędą się 10.11.2017 r.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA