W Dziale „Zawodzie” już po raz 12 odbyły się Ogólnopolskie Prezentacje Żywotów Świętych i Patronów – w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. 10 listopada br. aż 18 grup i zespołów teatralnych stanęło do rywalizacji o nagrody w Przeglądzie. Jury w składzie: ks. Mateusz Drobny – przewodniczący, Magdalena Dylka i Krzysztof Kulbicki przyznało w kategorii PRZEDSZKOLA następujące nagrody:

I MIEJSCE dla Dziecięcych Serduszek z MP nr 19 w Chorzowie za przedstawienie „Objawienie”;

II MIEJSCE dla Leszczynek z MP nr 82 w Katowicach za przedstawienie „Oto człowiek”.

Jury w składzie: ks. Leszek Czernecki – przewodniczący; Magdalena Dylka i Krzysztof Kulbicki przyznało w kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE następujące nagrody:

I MIEJSCE dla Tropicieli ze SP nr 3 w Radlinie za spektakl „Św. Jadwiga Andegaweńska na Tronie Polskim”;

II MIEJSCE dla Teatru św. Dominika ze SP nr 10 w Katowicach za spektakl „Więzienne odwroty, Fatima”;

III MIEJSCE dla Teatru Drugiego Planu ze Szkoły Katolickiej im. św. Jacka w Katowicach za spektakl „Jak zostać świętym. Instrukcja obsługi”;

WYRÓŻNIENIA dla Teatru Młodzieżowego z MDK „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach; Zespołu Nowa Nadzieja ze SP nr 13 w Mysłowicach i Zespołu SP2 ze SP nr 2 w Katowicach.

W kategorii SZKOŁY PONADPODSTAWOWE Jury przyznało następujące nagrody:

I MIEJSCE dla Grupy Teatralnej X LO z X LO w Katowicach za spektakl „Szkaradne Gęby Stygmatyka – o kuszeniu o. Pio”;

II MIEJSCE dla Gimnazjalnej Formacji Teatralnej „Pozytywni” za spektakl „…A w Warszawie na Krochmalnej… Też była Anatewka.”;

III MIEJSCE dla „Atelier Sztuki” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Rudy Śląskiej za spektakl „I będziesz widzioł swój Giewont”;

III MIEJSCE równorzędnie dla Zespołu Teatralnego Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach za spektakl „W drodze ze św. Franciszkiem”.

Jury w składzie: Magdalena Dylka – przewodnicząca, Michał Kaczmarek i Tomasz Molitor przyznało w kategorii ZESPOŁY DOROSŁE następujące nagrody:

I MIEJSCE dla Teatru Ewangelizacyjnego „Kefas” z Katowic za spektakl „Pokój od zaraz”;

II MIEJSCE dla Grupy Teatralnej „Cordis” z Jastrzębia Zdroju za spektakl „Tarsycjusz”;

III MIEJSCE dla Sióstr Elżbietanek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Katowicach za spektakl „Spotkania”;

WYRÓŻNIENIA dla Zespołu Głos Ciszy z Janowa Lubelskiego i dla Zespołu Rapsodium z Wodzisławia Śląskiego. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Patronat honorowy nad Prezentacjami objęli: J.E. Metropolita Górnośląski ks. Abp Wiktor Skworc, Dziekan Wydziału Teologii UŚ ks. dr hab. Antoni Bartoszek, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek i Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. Patronat medialny objęli: TVP3 Katowice, Radio Katowice, Radio Em, Gość Niedzielny, Portal Opoka.pl, TV Culture. Impreza dofinansowana została z budżetu Miasta Katowice w ramach programu Inicjatywy Lokalnej.