Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu „Muzyczne wieczory w Bazylice”, podczas której czekają na Państwa fantastyczne koncerty. Pierwszy odbył się 6 maja br. o godz. 18:00. W koncercie „Wstań Polsko moja…” wystąpili: Dorota Segda – recytacje, Małgorzata Wasiucionek – skrzypce oraz Orkiestra Śląskich Kameralistów pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Był to inauguracyjny koncert, który był prezentacją polskiej muzyki i poezji Legionów Polskich w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W kolejnym koncercie, 13 maja br. pt.: „Między sacrum a profanum. Krzesimir Dębski zaprasza” wystąpili: Krakowskie Trio Smyczkowe w składzie: Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet i Karol Pyka – fortepian, Chór Kameralny „Ad Libitum” oraz Krzesimir Dębski – dyrygent, skrzypce, słowo.  Był to koncert, w którym poznaliśmy mało znaną część twórczości tego znanego kompozytora muzyki filmowej jaką jest twórczość sakralna.

Zapraszamy Państwa, kto jeszcze nie był na kolejny koncert, który odbędzie się 20 maja br. o godz. 18:00. W koncercie „Zacznij od Bacha…” wystąpią: Kwintet Dęty Blaszany NOSPR w składzie: Stanisław Dziewior – trąbka, Piotr Nowak – trąbka, Paweł Cal – róg, Michał Mazurkiewicz – puzon, Jakub Urbańczyk – tuba, Roman Jochymczyk – słowo oraz Witold Zalewski  organy.  Będzie to koncert, w którym usłyszymy Kwintet w mistrzowskim wykonaniu repertuaru od Bacha, aż do Beatlesów. Dopełnieniem wieczoru będzie brzmienie organów Boguckiej Bazyliki, na których zagra organista Katedry Wawelskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Koncerty realizowane w ramach projektu Inicjatywy Lokalnej Miasta Katowice.