Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy jest organizatorem trzeciej odsłony projektu MIASTO BEZ OGRÓDEK- Luftujemy Bramy, Portretujemy Dzielnice.

„MIASTO BEZ OGRÓDEK” to kontynuacja dwuletnich działań o charakterze lokalnym. Projekt składa się z części warsztatowej oraz multimedialnego spektaklu. Po czasie twórczych spotkań i różnorodnych warsztatów z mieszkańcami (m.in. działania happeningowe na podwórkach i w zaułkach dzielnic „Luftujemy Bramy”), w finale odbędzie się spektakl plenerowy „WY/PATRZ/MY” inspirowany instalacją „Lustro Dzielnic ”, portretami filmowymi mieszkańców, ich opiniami na temat miejsca zamieszkania. W ten sposób mieszkańcy będą mieli wpływ na kształt wypowiedzi artystycznej. Współpraca z lokalnymi ośrodkami kultury i pomocy społecznej pogłębi relacje z mieszkańcami.

Warsztaty teatralne „Rysy Dzielnicy”

Nauczymy się opowiadania historii, przybliżymy podstawowe formy teatru oraz podstawy improwizacji. Przed uczestnikami stanie zadanie wcielenia się nie tylko w role aktorów, ale również Reporterów -Detektywów podążających za najciekawszymi historiami dzielnicowymi.

Materiał, który zbiorą dzieci posłuży jako kanwa scenariusza multimedialnego spektaklu „WY/PATRZ/MY”. Celem spotkania jest także nauczenie wychodzenia poza dotychczasowe ramy społeczne, pobudzenie w uczestnikach potrzeby sprawczości oraz umiejętności pracowania w grupie.

„WY/PATRZ/MY” – spektakl multimedialny ( w spektaklu wykorzystamy film nakręcony przez młodzież podczas warsztatów „Obrazki z Dzielnicy”)

Pokazy 17, 18, 19 sierpnia godzina 18

Zawodzie i Załęże

Reżyseria: Konrad Dworakowski, muzyka: Piotr Klimek, scenografia: Marika Wojciechowska. Występują aktorzy Teatru Poddańczego wraz z Przemysławem Buksińskim oraz Piotrem Osakiem.

 

Bo tego lata w Załężu i Zawodziu Kultura jest Dostępna!

A Katowice to miasto bez ogródek kulturalne.

Projekt jest bezpłatny i jest finansowany z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.