Serdecznie zapraszamy na trzy koncerty w naszej bogucickiej Bazylice w ramach inicjatywy lokalnej pn. „Muzyczne wieczory w Bazylice”

Podczas pierwszego koncertu w dniu 12 maja o godz. 18:00 wystąpią: Małgorzata Kożuchowska w roli recytatorki, Zespół Kameralny Santarello oraz Power of Winds Orkiestra Rozrywkowa z dyrygentem Klaudiuszem Jania. Usłyszymy znane utwory, takie jak: „Witajcie w naszej bajce”, „Kaczka dziwaczka”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „lleluja”, piosenkę z filmu „Kraina lodu” czy „Więcej jeśli się da”.

Drugi koncert pt. „Arcydzieła dawnych mistrzów” odbędzie się 19 maja o godz. 18:00. Podczas koncertu usłyszymy utwory Haydna, Bacha i Haendela. W trakcie wieczoru na organach zagra Julian Gembalski, wystąpią też ClavDuo – Joanna Solecka i Anna Huszczo (klawesyny) oraz Messages Quartet w składzie: Małgorzata Wasiucionek, Oriana Masternak – skrzypce, Maria Shetty – altówka, Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela, Grażyna Durlow – słowo.

Na ostatni z koncertów pt. „La Pasion del Acordeon”zapraszamy w dniu 26 maja o godz. 18:00. Wystąpią Marcin Wyrostek oraz zespół Corazon

Projekt „Muzyczne wieczory w Bazylice” jest współfinansowany ze środków Miasta Katowice w ramach Inicjatywy Lokalnej.