3.10.2020, godz. 14:00 – 19:00,
Katowice, ul. Marcinkowskiego 13a, wstęp wolny

ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: kuczeryki@gmail.com

Zapraszamy na wspólne popołudnie z teatralną opowieścią dla dzieci „Przyjaciel Małego Księcia” w wykonaniu Teatru Lufcik na Korbkę (godz. 16:00) oraz atrakcjami dla małych i większych – zabawami, quizem, warsztatami (15:00-16:00 i 17:00-18:00). Dlatego wraz z instruktorami i artystami weźmiemy udział w inspirujących i ciekawych warsztatach ekologicznych. Uwolnimy też nasze głosy i poznamy nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki (zapisy: kuczeryki@gmail.com).

O godz. 14:00 będzie szansa, by posłuchać i podyskutować z ekspertami ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie, oddział Zawodzie o sprawach związanych z ochroną środowiska.

A wieczorem, o godz. 18:00, zagrają dla nas Baśnie Zebrane. Swoją muzykę krakowski zespół określa jako „baśniowy folk”, co łączy w sobie mnóstwo różnych inspiracji z etno, rocka i jazzu. Baśnie Zebrane to mieszanka baśni, muzyki i dziedzictwa wielu kultur. Zespół posługuje się wyłącznie językiem polskim pisząc teksty autorskie oraz tłumacząc tradycyjne pieśni z języków rodzimych. Finaliści przeglądu „Nowe Źródła” zorganizowanego w ramach festiwalu Folkowisko, finaliści konkursu „Piosenkarnia” w ramach Festiwalu „Korowód”, nagroda dla tekstu „Morowa” na przeglądzie „Piosenka Dziadowska Nowa”, Ich koncert jest swoistą wędrówką poprzez czas i przestrzeń, odwołują się do uniwersalnych przeżyć, wartości i emocji.

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia” jest Fundacja W To Mi Graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.