Już wkrótce nasi najmłodsi przyjaciele będą mogli uczestniczyć w Katowickich Spotkaniach z Bajką, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Miasta Katowice. Wszystkie katowickie domy kultury organizują wówczas specjalne, bajkowe wydarzenia dla dzieci.

W Dziale „Bogucice” zapraszamy:

20 marca w godzinach 9:30 – 11:30 na warsztaty z rękodzieła tekstylnego „Dotknij tego” organizowanych dla grup przedszkolnych oraz szkolnych.

22 marca o godzinie 17:00 na zajęcia sensoplastyczne. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3,5 lat. Zapisy rozpoczynają się 10 marca, udział w zajęciach jest bezpłatny.

23 marca w godzinach od 11:00 do 13:00 odbywają się warsztaty ceramiczne dedykowane grupom szkolnym.

25 marca od 11:00 do 13:00 zapraszamy na warsztaty teatralne z improwizacji „Impro,Inspo”.

W Dziale „Zawodzie” Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” zapraszamy na następujące imprezy:

21 marca  w godzinach od 10:00 do 11:00 oraz od 11:00 do 12:00 odbędą się warsztaty „Wytańcz Hakunę Matatę” – zajęcia z tańca intuicyjnego i ruchu naturalnego. Na zajęciach dzieci poznają Edka, z którym wspólnie poszukają wiosny. Dopóki jej nie znajdą, będą musiały wyszaleć się na tańcząco! Zajęcia przeznaczone będą dla grup zorganizowanych.

W tych samym dniu oraz godzinach zapraszamy na warsztaty rękodzieła „Nicią, igłą, sznurkiem – w świecie Coraliny”, na których za pomocą barwnych materiałów dzieci stworzą własne Marzanny. Zajęcia przeznaczone będą dla grup zorganizowanych.

Natomiast maluchy w wieku 1 – 4 lat wraz z rodzicami zapraszamy dzień później, tj. 22 marca o godz. 17:00 na zajęcia sensoplastyczne pn. „Z Vaianą przez ocean”. Stworzymy czarodziejskie butelki sensoryczne, w których zamkniemy cząstki oceanu. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: w biurze Działu „Zawodzie”, telefoniczne lub przez Messenger.

Jeśli potrzebujesz tłumacza PJM, asysty lub masz inne szczególne potrzeby – poinformuj nas o tym przy zapisie.

Wydarzenia finansowane z budżetu projektu „Kultura bez Barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.