Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną MDK Bogucice-Zawodzie na maj!

Co w Bogucicach?

W ramach projektu Kultura Bez Barier już 5 maja zapraszamy na „Śpiew z głębi serca”, czyli warsztaty śpiewu intuicyjnego z Gosia Grudniak . Zajęcia łączą techniki śpiewu naturalnego, technik otwierania głosu i jego prawidłowej emisji – a do tego prowadząca dodaje więcej niż szczyptę magii i niezwykłego klimatu!

Od 8 maja zapraszamy do zapisów na ostatnie już zajęcia Art Therapy, 24 maja. Są też jeszcze miejsca na zajęcia 10 i 11 maja – dla tych, którzy nie mogą się już doczekać malowania!

13 maja czeka nas kulturalny i sensoryczny weekend bez barier:
– o 10:00 startują Ogrodnicze EkoWarsztaty na Zielonym Skwerze przy Dziale Bogucice – zapraszamy całe rodziny,
– a od 12:00 zapraszamy na zajęcia z Katarzyna Miłek – Voices Dancing , tancerką i joginką. Katarzyna uczy naturalnego nieskrępowanego tańca, tańca który wyzwala emocje – i tym chce się podzielić z Wami. Zapisy już otwarte, są wolne miejsca! Zarówno Gosia Grudniak jak i Katarzyna Miłek – Voices Dancing prowadziły u nas warsztaty w ramach projektu Krąg Bogiń Miejskich – z czystym sercem możemy polecić zajęcia z nimi!

18 maja Ostatnie Starcie – czyli ostatnie zajęcia z cyklu Impro | Inspo 18+ – warsztaty improwizacji teatralnej dla dorosłych i starszej młodzieży. W tym samym dniu odbędą się warsztaty ceramiczne – tym razem będziecie próbować toczenia na kole! Nie jest to łatwa sztuka, lecz pod okiem instruktorek każdy stworzy swój własny mały garnuszek!Na jedne i drugie warsztaty zapisy od 8 maja.

24 maja zapraszamy na Kolację w Ciemności w Dziale Bogucice. Zapisy zaczynamy 10 maja!

A na koniec miesiąca coś dla dzieciaków – na tekstylnych warsztatach Dotknij Tego z okazji Dnia Dziecka zajmiemy się tworzeniem ruchomych obrazków. Ale to jeszcze nie koniec majowych atrakcji!

12 maja Seniorów zapraszamy na Dancing Bogucicki! Bilety w cenie 60 zł oraz 45 zł (dla seniorów powyżej 60 roku życia, posiadających KKM) dostępne od 26 kwietnia od godziny 12:00. Zakup biletu ulgowego jest możliwy wyłącznie przy okazaniu Katowickiej Karty Mieszkańca oraz dowodu tożsamości potwierdzającego wiek.

19 i 26 maja odbędą się warsztaty linorytu z Jerzym Granowskim. Wstęp: 40 zł.

A 20 maja rockowo-bluesowa grupa Road 51 zabierze Was w muzyczną podróż – wejściówki można rezerwować telefonicznie/przez msg/maila lub odebrać w biurze Działu Bogucice.

Przypominamy też, że 16 maja odbędą się przesłuchania w konkursie Muzyczne Diamenty! Zgłoszenia przyjmujemy do 12 maja, do godziny 12:00. Koncert finalistów – 26 maja o godzinie 17:00.

W dziale Zawodzie w ramach programu Kultura bez Barier serdecznie polecamy:

SENSOwny Weekend 19-20 maja. W piątek będą Państwo mieli okazję uczestniczyć w warsztatach Mindfulness, czyli treningu uważności w ogrodzie (16:30) oraz warsztatach florystycznych (17:00) W sobotę zapraszamy na warsztaty ceramiczne (10:00), warsztaty z linorytu i kaligrafii (12:00) oraz kolejne spotkanie z cyklu Nicią, igłą i sznurkiem, na którym będziemy poznawać sztukę makramy (15:00).

Dodatkowo zapraszamy na:
Gordonki – zajęcia umuzykalniające dla dzieci – 10 i 24 maja (zapisy na 24.05 ruszają 11.05 o godz. 12:00)
Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków – 11 maja
Muzykoterapię – Muzyki Czas! 15 oraz 24 maja
Kolację w ciemności – warsztaty kulinarne z degustacją – 14 maja
Wytańcz to! – taniec intuicyjny i ruch naturalny – 18 i 23 maja
oraz Zajęcia sensoplastyczne dla maluchów z rodzicami – 31 maja.

Wstęp na wydarzenia realizowane w ramach projektu Kultura bez Barier jest bezpłatny, obowiązują zapisy osobiste w biurze działu Zawodzie, telefoniczne pod numerem (32) 255 32 44 lub przez Messengera.

Z naszej oferty kulturalnej na maj polecamy Państwu również:
Warsztaty Flamenco „Promienne i flexi czyli nowe babcie, nowa ja i flamenco nuevo”, kóre będą się odbywać 16, 23 i 30 maja o godzinie 15:30. Obowiązują zapisy.

Lochy, drachy i beboki, czyli granie w gry RPG na Zawodziu – 14 maja o godzinie 11:00. Obowiązują zapisy do konkretnych sesji.

Spotkania Zawodziańskiego Klubu Literackiego – 15 maja o godzinie 18:00 odbędą się warsztaty pisania, a 22 maja o 18:00 będą Państwo mieli okazję wziąć udział w dyskusji na temat powieści Golem, Macieja Płazy. (Nie jest to spotkanie autorskie z pisarzem, ale dyskusja na temat jego twórczości).

Wszystkich roztańczonych seniorów zapraszamy 26 maja o godzinie 17:00 na Dancing Zawodziański, czyli arteterapię tańcem. Bilety w cenie 60 zł oraz 45 zł (dla seniorów powyżej 60 roku życia, posiadających KKM) dostępne od 26 kwietnia od godziny 12:00. Zakup biletu ulgowego jest możliwy wyłącznie przy okazaniu Katowickiej Karty Mieszkańca oraz dowodu tożsamości potwierdzającego wiek.

Przypominamy, że do 17 maja czekamy na zgłoszenia do XIV edycji Konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami „Podróż moich marzeń”.

ZAPRASZAMY!