2021

Laur Zawodziański

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w XVII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO „O LAUR ZAWODZIAŃSKI” organizowanego przez Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach.

Wystarczy nadesłać wiersz nawiązujący do  tematu konkursu: „AUTORYTETY”, oraz wypełnione załączniki do regulaminu.

Konkurs od kilkunastu lat cieszy się ogromną popularnością, a od 2017 roku jest dedykowany młodzieży szkół średnich.

Szczegóły w regulaminie: <KLIK>

Kiedy Oma była bajtlem – Dzień z życia dziecka w latach 1939-1950

Zapraszamy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe Katowic oraz uczniów tych placówek do udziału w konkursie „Jeden dzień z życia dziecka w latach 1939-1950”, mającym na celu ukazanie młodemu pokoleniu codziennego życia dzieci w latach 1939 -1950.

Konkurs jest częścią projektu „ Kiedy Oma była bajtlem – zawodziańscy świadkowie historii”, realizowanego w ramach programu „Patriotyzm jutra” współfinansowanego przez Muzeum Historii Polski. Partnerami zadania są Muzeum Śląskie, IPN Oddział Katowice,  i Muzeum Historii Katowic.

Regulamin Konkursu , w tym Karta Zgłoszeń <KLIK>
Kontekst historyczny <KLIK>

Podstawowe zagadnienia dotyczące tego tematu naświetlamy w załączniku „Kontekst historyczny”, mamy nadzieję, że temat zostanie szerzej omówiony przez nauczycieli (których serdecznie zapraszamy do współpracy), adekwatnie do wieku swoich wychowanków.

Informacje: Bogusława Wazl, tel.: 605 386 175, 32 255 32 44

Zachęcamy uczniów do rozejrzenia się wokół siebie i zainteresowania się osobami z ich otoczenia (prababcie i pradziadkowie, ciocie i wujkowie, znajomi i sąsiedzi) – być może na podstawie ich wspomnień powstaną niezwykłe i oryginalne prace przedstawiające jeden dzień z życia dziecka z lat 1939-1950.

Harmonogram występów „Muzyczne Diamenty 2021”

RAMOWY PROGRAM V Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży
„Muzyczne Diamenty” 2021

Uczestnicy wykonują po dwa utwory!

15.06.2021 r. (wtorek)
godz. 9:00 – rozpoczęcie.

 9:00 – 10:30  KATEGORIA I : szkoła podstawowa – klasy I – IV.
ok. 11:00 – rozdanie nagród

11:30 – 14:00  KATEGORIA II : szkoła podstawowa – klasy V – VIII.
ok. 14:30 – rozdanie nagród

15:00 – 16:45  KATEGORIA III : szkoły ponadpodstawowe.
ok. 17:15 – rozdanie nagród

ok. 17:30 zakończenie festiwalu

UWAGA! Podane godziny mogą ulec nieznacznym zmianom ze względów organizacyjnych.

Prosimy o przybycie przed rozpoczęciem kategorii, w której wykonawcy występują, celem rejestracji uczestników.

REGULAMIN
Karta zgłoszenia
Obowiązek informacyjny
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych


Podróż Moich Marzeń

WYNIKI XII EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI PN. „PODRÓŻ MOICH MARZEŃ”

Łącznie w konkursie wzięło udział 108 osób – w tym 11 zgłoszeń indywidualnych oraz 97 osób zgłoszonych z 16 placówek opiekuńczych, szkół specjalnych, domów pomocy społecznej oraz innych instytucji z terenu województwa śląskiego! Spośród nich jury wyłoniło 5 laureatów I miejsca i 20 laureatów wyróżnień w kategorii indywidualnej oraz 4 laureatów I miejsca w kategorii grupowej. Nazwiska laureatów zamieszczone zostały w protokole: (PLIK).

Prace oceniane były przez jury w składzie: Aleksandra Śmigielska (kierownik Działu „Zawodzie”) – Przewodnicząca, Joanna Strząbała – (instruktor ds. plastyki z działu „Bogucice”) oraz Karolina Biesiadecka-Słysz – (właścicielka firmy „Domowe Warsztaty”).

Konkurs objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Podczas tegorocznej edycji konkursu udało się pozyskać nagrody rzeczowe od następujących sponsorów i fundatorów:

  1. Centrum Kultury, Nauki i Zabawy „Bajka Pana Kleksa”;
  2. Śląski Ogród Zoologiczny;
  3. Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”;
  4. Instytucja Filmowa „Silesia Film”;
  5. Muzeum Śląskie;
  6. Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek;
  7. Przedsiębiorstwo Makar Bakalie.

Finał konkursu w postaci wirtualnej wystawy na Facebooku zobaczyć można na naszym Facebooku i YT!

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY LAUREATÓW PO ODBIÓR NAGRÓD!

protokół z obrad Jury: <kliknij tutaj>

„Nutki na wodzie”

I Katowicki Przedszkolny Konkurs Wokalny „Nutki Na Wodzie”

OGŁOSZENIE WYNIKOW!

GRATULUJEMY

I Katowicki Przedszkolny Konkurs Wokalny NUTKI NA WODZIE zakończony!

Uzdolnionych uczestników oceniało Jury w składzie:

Katarzyna Gojny – wokalistka, pedagożka, założycielka „Studium Wokalnego Na Wodzie” działającego w MDK „Bogucice-Zawodzie” i….inicjatorka naszego konkursu;

Katarzyna Andreyka-Wilk – logopedka, biblioterapeutka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, organizująca wszechstronny proces dydaktyczno-wychowawczy w tym artystyczny;

Bogusława Wazl – aktorka, instruktorka MDK „Bogucice-Zawodzie” – czyli nasz i Wasz człowiek w komisji!

UWAGA, UWAGA! Nagrody trafiają do….

W kategorii DZIECI MŁODSZYCH:

I miejsce Julia Zimka z MP nr 63 im. Pluszowego Misia

II miejsce Anna Laska

III miejsce Kinga Gruszczyńska z MP nr 93

Wyróżnienia I stopnia otrzymały:

– Hanna Barańska z „Akademii Wesołego Przedszkolaka”

– Emilia Noras

Wyróżnienia II stopnia otrzymali:

– Juliusz Gajewski z MP nr 27

– Dominik Herbst z MP nr 22

W kategorii DZIECI STARSZYCH:

I miejsce Oliwia Grzegorek z MP nr 33

II miejsce Dawid Dzięcioł z MP nr 22

III miejsce ex aeqo

Antonina Wąsowicz z MP nr 33

Julia Kubis

Aleksandra Kiełbasa

Szymon Ubala

Wyróżnienie Specjalne otrzymał Michał Mazur.

Wyróżnienia I stopnia otrzymały:

– Joanna Kęska

– Ida Wysocka

– Matylda Durbajło-Nosowska z MP nr 45

– Nikola Dereszewska

Wyróżnienia II stopnia otrzymali:

– Vasylisa Bulava z ZSiP nr 1

– Zuzanna Błasiak z MP nr 45

– Tymon Cuber z MP nr 45

– Ida Hajda z MP nr 33

– Franciszka Hayder z MP 33

– Gniewomir Kisza z MP 45

– Klara Lipina z MP 84

– Dorota Skupień z MP nr 63 im. Pluszowego Misia

– Anna Żebracka

Nagrodę dodatkową Katarzyny Gojny – konsultacje wokalne w „Studium Wokalnym Na Wodzie” – otrzymali:

– Aleksandra Kiełbasa

– Joanna Kęska

– Julia Kubis

– Antonina Wąsowicz

– Oliwia Grzegorek

– Ida Wysocka

– Szymon Ubala

– Anna Żebracka

– Dawid Dzięcioł

Protokół z obrad: <kliknij tutaj>

ZAWODZIANIN ROKU

MDK „Bogucice-Zawodzie” czeka na Wasze zgłoszenia osób do tytułu „Zawodzianina Roku 2020”. Szukamy wyjątkowych ludzi, którzy: mają wpływ na życie społeczne w naszej dzielnicy, promują pozytywną postawę, popularyzują aktywny tryb życia, są uczynni, skromni i życzliwi oraz charakteryzują się szczególną osobowością. Czy znacie bohatera z Zawodzia ?

Szczegóły konkursu w regulaminie: <KLIK>


ŚWIĘTA JAK MALOWANE – KONKURS PLASTYCZNY

Uwaga! Uwaga! Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Święta jak malowane”!

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci!

Znamy już laureatów naszego konkursu plastycznego „Święta jak malowane”, na który spłynęło ponad 250 prac!

Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: Joanna Strząbała (MDK „Bogucice-Zawodzie”), Aleksandra Śmigielska (MDK „Bogucice-Zawodzie”) oraz Tomasz Molitor (Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego).

Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie prace były niezwykłe i na bardzo wysokim poziomie.

PRZEDSZKOLA

1 MIEJSCE Anna Wójcik (MP nr 38 Katowice)

2 MIEJSCE Lena Kurzeja (MP nr 20 Katowice)

3 MIEJSCE Wojciech Grzyb (MP nr 2 Bytom)

WYRÓŻNIENIE Irena Nocuń (Przedszkole Niepubliczne im. św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, Chorzów)

WYRÓŻNIENIE Antoni Hankus (MP nr 67 Katowice)

WYRÓŻNIENIE Ksawery Bilicki (MP nr 20 Katowice)

WYRÓŻNIENIE Denis Lishchuk (MP nr 20 Katowice)

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I – III

1 MIEJSCE Remigiusz Bogacki (SP nr 45, Bytom)

2 MIEJSCE Sebastian Barnasiewicz (SP nr 10, Katowice)

3 MIEJSCE Marta Stosio (SP nr 45 Bytom)

WYRÓŻNIENIE Maja Grzenia (SP nr 45, Bytom)

WYRÓŻNIENIE Lena Unger (SP nr 9, Katowice)

WYRÓZNIENIE Wiktoria Twardoch (SP nr 10, Katowice)

WYRÓŻNIENIE Natalia Bielecka (SP nr 45, Bytom)

WYRÓŻNIENIE Karol Wieczorek (zgł. indywidualne, Katowice)

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV – VIII

NAGRODA SPECJALNA Julia Brol (SP nr 15, Ruda Śląska)

I MIEJSCE Bartosz Paszkowski (SP nr 15, Ruda Śląska)

II MIEJSCE Zofia Skiba (ZS Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej)

III MIEJSCE Dominik Bąk (SP nr 55 Specjalna, Katowice)

WYRÓŻNIENIE Karol Grzybek (SP nr 27, Ruda Śląska)

WYRÓŻNIENIE Artur Relidzyński (SP nr 7 Specjalna, Katowice)

WYRÓŻNIENIE Matylda Podolska (SP nr 27, Ruda Śląska)

WYRÓŻNIENIE Emilia Górecka ( SP nr 10, Katowice)

WYRÓŻNIENIE Patrycja Chmurek ( SP nr 27, Ruda Śląska)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu, a zwycięzcom gratulujemy!

Zapraszamy po odbiór nagród od 12 do 30 kwietnia do MDK „Bogucice – Zawodzie” dział „Bogucice” przy ul. Markiefki 44a w Katowicach.

VIII edycja konkursu plastycznego na tradycyjne ozdoby świąteczne
związane ze świętami Wielkanocnymi „Święta jak malowane”.

Tegoroczny temat: Pisanki.

Zgłoszenia do 20 marca 2021 r.
Rozstrzygnięcie – 31 marca 2021 r.

Zapraszamy na tegoroczną odsłonę konkursu Święta jak malowane. Tym razem tematem będą pisanki!

Zapraszamy dzieciaki do udziału!

Tutaj pobrać można regulamin i kartę zgłoszeniową konkursu.

Tutaj znajduje się oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – koniecznie dołącz je do zgłoszenia!

ARCHIWUM

Archiwum konkursów z Bogucic

Archiwum konkursów z Zawodzia